|  |  | 

Flexagen Zdrowie

Bąblowica

Bąblowica
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

depilacja laserowa (3)Pod tą nazwą kryje się pasożytnicza choroba, którą można się zarazić na przykład jedząc niemyte owoce leśne (jagody, borówki, maliny).
Pasożyt tasiemiec pęcherzowy za żywiciela obiera sobie zwierzęta mięsożerne na przykład lisy, (ale mogą to być także psy, koty, jenoty. Do zakażenia człowieka dochodzi wtedy, gdy połknie jaja tego pasożyta, które wraz z odchodami zwierząt mogą się znaleźć właśnie na owocach leśnych. Dlatego bardzo ważne jest zachowanie higieny i dbanie o to, aby nie jeść owoców „prosto z krzaczka”. Choroba postępuje bardzo wolno (czasami nawet 15 lat mija od zakażenia); pasożyt umiejscawia się w jednym z narządów wewnętrznych i tworzy wokół siebie torbiel; póki torbiel nie jest tak duża, aby uciskać narządy wewnętrzne choroba przebiega bezobjawowo. Gdy jednak urośnie tak, że przeszkadza innym narządom, może okazać się konieczna operacja chirurgiczna. Przed bąblowicą można się ustrzec przestrzegając podstawowych zasad higieny: mycia rąk po zetknięciu ze zwierzętami domowymi, pamiętając, aby nie jeść niemytych owoców.

Pozostałe artykuły o lekarzach:

bablowica

ABOUT THE AUTHOR

Slowa kluczowe: mezoterapia vivaderm, Minikoparka Gorlice, internorm okno kf410, kaplica Santori, kubota l3200 cena, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, blog początkującego elektronika, wałki pa66, Usuwanie owłosienia żary, fluorokrzemian glinu, przeszczep łąkotki warszawa

Podobne artykuły tematyczne

  • Centrum dermatologii Warszawa i Prywatna klinika odwykowa

    Centrum dermatologii Warszawa i Prywatna klinika odwykowa

    Prywatna klinika odwykowa i centrum dermatologii Warszawa Psycholog – gdzie może szukać pracy? Psycholog to dość uniwersalny zawód; absolwenci psychologii zatrudniani są w poradniach i na oddziałach psychiatrycznych, w szkołach, a nawet w większych zakładach pracy. Specjalistami w dziedzinie psychologii dysponuje również każda prywatna klinika odwykowa; są oni dużym wsparciem dla osób wychodzących z nałogu.

  • Klinika w Bydgoszczy

    Klinika w Bydgoszczy

    Leczenie na najwyższym poziomie Zdrowie jest najcenniejszym darem jaki posiadamy, a naszym obowiązkiem jest o nie dbać. W tak ważnej kwestii nie możemy polegać na osobach nie posiadających odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia. Tylko opieka medyczna na najwyższym poziomie, zapewni nam długoletnie zdrowie i sprawność. Szpitale coraz częściej nie spełniają naszych oczekiwań i jesteśmy zmuszeni szukać