|  |  | 

Flexagen Lekarze

Chloroprotyksen

Chloroprotyksen
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_meydycna46.jpgChloroprotyksen (Chloroprothixene, Taractan, Truxal) odznacza się słabym wpływem neuroleptycznym i silnymi właściwościami uspokajającymi i nasennymi. Zaliczany jest do tzw. hamujących leków neuroleptycznych (podobnie jak perfenazyna, promazyna, lewomepromazyna). Wykazuje także pewien wpływ przeciwdepresyjny, słabszy jednak od trójpierścieniowych leków z grupy imipraminy. Podany pozajelitowe w stanach ostrego niepokoju i podniecenia działa silnie uspokajająco. Klopentyksol (Clopenthixol, Sordinol, Ciatyl), zbliżony w działaniu do poprzedniego leku, także wykazuje działanie uspokajające i nasenne. Porównywany jest pod względem charakteru działania do perfenazyny. Wywołuje działanie adrenolityczne (stąd możliwość spadku ciśnienia) i stosunkowo silne działanie cholinolityczne. Stosowany jest w psychozach przebiegających z podnieceniem. Okazał się jednak mniej skuteczny niż przypuszczano pierwotnie. Flupentyksol (Flupenthixol, Depixol) jest neuroleptykiem o długotrwałym działaniu, działa przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo. W przeciwieństwie do poprzednio omówionych leków z grupy tioksantenu nie działa uspokajająco i nasennie.

Pozostałe artykuły o lekarzach:

chloroprotyksen

ABOUT THE AUTHOR

Podobne artykuły tematyczne

  • Centrum dermatologii Warszawa i Prywatna klinika odwykowa

    Centrum dermatologii Warszawa i Prywatna klinika odwykowa

    Prywatna klinika odwykowa i centrum dermatologii Warszawa Psycholog – gdzie może szukać pracy? Psycholog to dość uniwersalny zawód; absolwenci psychologii zatrudniani są w poradniach i na oddziałach psychiatrycznych, w szkołach, a nawet w większych zakładach pracy. Specjalistami w dziedzinie psychologii dysponuje również każda prywatna klinika odwykowa; są oni dużym wsparciem dla osób wychodzących z nałogu.

  • Regeneracja organizmu klinika

    Regeneracja organizmu klinika

    Sposób na odnowę Tryb życia wielu współczesnych ludzi bardzo obciąża ich organizmy. Brak efektywnego odpoczynku, nieprawidłowa dieta, przeciągający się w czasie stres. To najważniejsze czynniki negatywne, bynajmniej jednak nie jedyne. Lista tego, co szkodzi, jest bardzo długa. A jeżeli jednostka ma na koncie lata zaniedbań, wówczas może być konieczna profesjonalna regeneracja organizmu klinika. W takim