|  | 

Medycyna

CUKRZYCA

CUKRZYCA
1 vote, 2.00 avg. rating (58% score)

Regenerum do rzęs (10)Cukrzyca, insulinozależna czyli typu 1 ujawnia się u dzieci i bardzo młodych ludzi i trudno jej zapobiec. Jeśli oboje rodziców choruje na ten typ cukrzycy prawdopodobieństwo, że dzieci także będą chore wynosi 30 %, a jeśli nie ujawniła się do 30 roku życia malej do 5 %. Przy cukrzycy typu 2 ryzyko rośnie i jeśli chorzy byli obydwoje rodziców wynosi 75% a przy jednym 10-15 %.
Przy cukrzycy typu 1 najważniejsze jest wczesne zdiagnozowane choroby i podjęcie leczenia, aby choroba nie poczyniła spustoszeń w organizmie uszkadzając nerki albo siatkówkę oka. Przy odpowiednim leczeniu można z taka chorobą żyć a nawet zdobywać medale olimpijskie (Michał Jeliński mistrz świata i olimpijski w wioślarstwie).
Natomiast cukrzycy typu 2 można uniknąć w ponad 80% przypadków przez odpowiedni styl życia. Będąc w grupie ryzyka trzeba kontrolować poziom cukru we krwi, co najmniej raz na pół roku, kontrolować swoją wagę (a nawet bardziej obwód w talii, bo otyłość brzuszna najbardziej zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania), dobrze jest uprawiać jakieś sporty, bo godzina ćwiczeń fizycznych obniża poziom glukozy na 72 godziny, należy jeść dużo produktów bogatych w błonnik i ograniczyć tłuszcze, a także dbać o zdrowie psychiczne, bo naukowcy twierdzą, że znerwicowane osoby są bardziej narażone na cukrzycę niż zadowolone z życia.

Pozostałe artykuły o lekarzach:

cukrzyca

ABOUT THE AUTHOR

Podobne artykuły tematyczne

  • Klinika medycyny estetycznej Warszawa

    Klinika medycyny estetycznej Warszawa

    Jak wybrać klinikę medycyny estetycznej? Czasem zdarza się tak, że zwyczajnie chcemy poprawić coś w naszym ciele. Może być tak, że posiadamy jakąś niedoskonałość, która już od dawna zwraca naszą uwagę. Wtedy bardzo dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zabieg medycyny estetycznej. Samo znalezienie kliniki nie jest tak naprawdę niczym trudnym. W internecie, czy gazetach

  • Klinika uzależnień

    Klinika uzależnień

    Czym jest klinika uzależnień? Klinika uzależnień jest przede wszystkim miejscem, gdzie pomaga się osobom posiadającym problem z używkami go naprawić. Warto jednak pamiętać o tym, że jest ona raczej miejscem ostatecznym i pomaga w momencie, kiedy stadium uzależnienia jest znacznie pogłębione, a chory nie widzi na dodatek potrzeby leczenia. Wtedy idealnym miejscem, aby ostatecznie go