|  | 

Uroda

Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym

Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

kolonoskopia-w-znieczuleniu-ogolnym-2W tym artykule zamierzam przedstawić w możliwie treściwy sposób czym jest kolonoskopia. Podam zasady jej stosowania, przypadłości, w których okazuje się ona skuteczna i kilka innych ciekawych dla czytelnika informacji.
Kolonoskopia jest metodą badania dolnych partii układu pokarmowego. Dzięki niej możemy obejrzeć jelito grube od środka. Przez otwór odbytowy wprowadza się specjalny wziernik zakończony kamerą. Obraz z niej przesyłany jest na zewnątrz. Instrument ten nazywamy kolonoskopem. Ma on bardzo podobną budowę do innego przyrządu, fiberoskopu, jednakże ten drugi wykorzystywany jest raczej do badań górnych odcinków układu pokarmowego.
Jednakże oglądanie jelita grubego od środka nie jest jedynym możliwym zastosowaniem kolonoskopu. Przykładowo kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym bardzo często stosowana jest w celu pobrania niewielkich wycinków błony śluzowej jelita. Jest to bardzo cenny materiałów wykorzystywany do badań histopatologicznych. W analogiczny sposób możemy bardzo sprawnie usuwać pojedyncze, acz zagrażające zdrowiu polipy zagnieżdżone w jelicie.
Kolonoskopię stosuje się najczęściej w przypadków dość szczególnych schorzeń. Zaliczyć do nich możemy między innymi nowotwór jelita grubego, notoryczne biegunki, a także różne typy zaburzeń wchłaniania. Można również usuwać polipy, bądź niebezpieczne ciała obce.

Pozostałe artykuły o lekarzach:

kolonoskopia-w-znieczuleniu-ogolnym

ABOUT THE AUTHOR

Podobne artykuły tematyczne

  • Klinika Bemowo

    Klinika Bemowo

    Klinika Bemowo. Prywatna klinika weterynaryjna Bemowo znajduje się w Warszawie. Dyżur prowadzi 24h na dobę, przez cały rok. To miejsce, gdzie każde zwierze otrzyma pomoc.Pracują tutaj doświadczeni specjaliści, ale również pasjonaci, którzy chcą pomagać. Najważniejsze jest tutaj zdrowie i życie zwierząt. Klinika Bemowo ciągle się rozwija i inwestuje w sprzęt medyczny, oraz infrastrukturę. Prowadzona jest

  • Prywatna klinika odwykowa

    Prywatna klinika odwykowa

    Kiedy wysłać uzależnionego do kliniki odwykowej? Prywatna klinika odwykowa jest przeznaczona dla osób, u których uzależnienie jest na takim etapie, że nie jest możliwe jego wyleczenie w domu. Osoby, które tam trafiają są osobami, które przede wszystkim nie chcą się leczyć i same nie widzą tego, że posiadają jakikolwiek problem. Prywatna klinika odwykowa posiada specjalistów,