|  | 

Medycyna

Oko i ucho czułe na ludzkie bolączki

Oko i ucho czułe na ludzkie bolączki
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

medycyna (33)„Przede wszystkim nie szkodzić” – brzmi przykazanie lekarzy, którzy od czasów Hipokratesa zobowiązani są do rzetelnej analizy stanu chorego i podaniu takich środków, które w ich mniemaniu będą w stanie pomóc. Stąd droga do pozostania lekarzem jest jedną z najtrudniejszych ścieżek zawodowych – sześcioletnie studia plus miesiące poświęcone na robienie specjalizacji. Wyzwanie jest jednak opłacalne – medycyna to studia, które gwarantują pracę, a zawód lekarza cieszy się nieodmiennie szacunkiem i prestiżem społecznym.
Aby lekarz nie szkodził, ale ratował zdrowie i życie, powinien wciąż się dokształcać i zdobywać kolejne doświadczenia. Musi być otwarty na nowinki medyczne, ale i ostrożny, świadomy stanu pacjenta. Powinien znać jego historię choroby, dokładnie wiedzieć nie tylko co pacjentowi dolega, ale i czy ma jakieś alergie, na jakie leki może być uczulony, jaki tryb życia prowadzi. Jeżeli ma jakieś wątpliwości, powinien skierować chorego na dodatkowe badania.
Lekarz to powołanie, które wymaga również wiele cierpliwości. Medycyna nie jest dla niespokojnych, ale dla silnych i zarazem cierpliwych, którzy mają oko i ucho wyczulone na problemy pacjentów.

Pozostałe artykuły o lekarzach:

oko-i-ucho-czule-na-ludzkie-bolaczki

ABOUT THE AUTHOR

Podobne artykuły tematyczne

  • Klinika medycyny estetycznej Warszawa

    Klinika medycyny estetycznej Warszawa

    Jak wybrać klinikę medycyny estetycznej? Czasem zdarza się tak, że zwyczajnie chcemy poprawić coś w naszym ciele. Może być tak, że posiadamy jakąś niedoskonałość, która już od dawna zwraca naszą uwagę. Wtedy bardzo dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zabieg medycyny estetycznej. Samo znalezienie kliniki nie jest tak naprawdę niczym trudnym. W internecie, czy gazetach

  • Klinika uzależnień

    Klinika uzależnień

    Czym jest klinika uzależnień? Klinika uzależnień jest przede wszystkim miejscem, gdzie pomaga się osobom posiadającym problem z używkami go naprawić. Warto jednak pamiętać o tym, że jest ona raczej miejscem ostatecznym i pomaga w momencie, kiedy stadium uzależnienia jest znacznie pogłębione, a chory nie widzi na dodatek potrzeby leczenia. Wtedy idealnym miejscem, aby ostatecznie go