|  | 

Uroda

Operacje chirurgiczne

Operacje chirurgiczne
1 vote, 2.00 avg. rating (58% score)

operacje-chirurgiczne-2Jeżeli czeka Cię operacja chirurgiczna, warto poznać kilka wskazówek jak się do niej przygotować, aby zwiększyć szanse na jej pozytywny przebieg.

W dniu operacji (czasem również dzień przed, wszystko zależy od lekarza) nie spożywamy posiłków, pijemy tylko wodę lub herbatę, najlepiej niesłodzoną. Operacje chirurgiczne wiążą się często ze znieczuleniem ogólnym, które zdecydowanie lepiej zniesiemy jeżeli nasz żołądek będzie pusty. Po wybudzeniu większość pacjentów cierpi na wymioty, które będą zdecydowanie mniejsze jeżeli wcześniej przestrzegaliśmy głodówki. Zadbajmy również o higienę przed operacją, jeżeli wiemy, że zabieg odbędzie się np. kolejnego dnia, umyjmy się dokładnie i w miarę możliwości usuńmy zbędne owłosienie z okolic, które będą operowane.

Jeżeli operacje chirurgiczne są wcześniej zaplanowane możemy się do nich odpowiednio przygotować, porozmawiajmy więc z lekarzem prowadzącym – może on nam dostarczyć cennych wskazówek i zaleceń, dzięki którym lepiej zniesiemy interwencję chirurgiczną.

Pozostałe artykuły o lekarzach:

operacje-chirurgiczne

ABOUT THE AUTHOR

Podobne artykuły tematyczne

  • Klinika Bemowo

    Klinika Bemowo

    Klinika Bemowo. Prywatna klinika weterynaryjna Bemowo znajduje się w Warszawie. Dyżur prowadzi 24h na dobę, przez cały rok. To miejsce, gdzie każde zwierze otrzyma pomoc.Pracują tutaj doświadczeni specjaliści, ale również pasjonaci, którzy chcą pomagać. Najważniejsze jest tutaj zdrowie i życie zwierząt. Klinika Bemowo ciągle się rozwija i inwestuje w sprzęt medyczny, oraz infrastrukturę. Prowadzona jest

  • Prywatna klinika odwykowa

    Prywatna klinika odwykowa

    Kiedy wysłać uzależnionego do kliniki odwykowej? Prywatna klinika odwykowa jest przeznaczona dla osób, u których uzależnienie jest na takim etapie, że nie jest możliwe jego wyleczenie w domu. Osoby, które tam trafiają są osobami, które przede wszystkim nie chcą się leczyć i same nie widzą tego, że posiadają jakikolwiek problem. Prywatna klinika odwykowa posiada specjalistów,