|  |  | 

Artresan Lekarze

Serce mieć jak dzwon

Serce mieć jak dzwon
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

medycyna (39)Optymistyczne nastawienie w ciągu dnia może utrzymać bardzo długo nasze serce w wyśmienitej kondycji – tak twierdza amerykańscy naukowcy. Medycyna wskazuje na fakt, że ludzie którzy są do życia nastawieni pesymistycznie, są o 61% bardziej narażeni na choroby serca i układu krążenia.
Odkrycie to może niebawem udowodnić, że optymizm ma bardzo istotny wpływ na lepsze działanie naszego układu sercowo-naczyniowego.
Kluczem do prawidłowo funkcjonującego układu krążenia jest odpowiednio zaplanowana dieta, ruch i niepalenie tytoniu, ale pogodne samopoczucie też ma istotną rolę w pracy naszego serca.
Ludzie, którzy są weseli, mają poczucie humoru i śmiało idą przez życie, przeżywają mniej stresujących sytuacji, a jeśli już, to świetnie sobie z tym radzą. Można powiedzieć, że mniej stresu = mniej obciążeń dla serca.
Ogólnie rzecz biorąc pogoda ducha daje nam zdrowie. Warto o tym pamiętać, jeśli weźmie się fakt, że umieralność na choroby serca znajduje się w czołówce przyczyn wszystkich zgonów na świecie.

Pozostałe artykuły o lekarzach:

serce-miec-jak-dzwon

ABOUT THE AUTHOR

Slowa kluczowe: glutamina katowice, standy eliptyczne cena druku, przeszczep łąkotki warszawa, redox extreme efekty, armatura łazienkowa Apavisa, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, mezoterapia vivaderm, przesłony wodoszczelne, trioxygen 5, endoskop laryngologiczny sinutronic

Podobne artykuły tematyczne

  • Stomatologia estetyczna Kraków i stomatologia estetyczna Gdańsk

    Stomatologia estetyczna Kraków i stomatologia estetyczna Gdańsk

    Stomatologia estetyczna Gdańsk i Stomatologia estetyczna Kraków Stomatologia estetyczna Kraków Piękny uśmiech daje świadectwo o każdym z nas. Jeśli zależy nam na dobrym wyglądzie staramy się zdrowo odżywiać, dbać o siebie pod względem fizycznym jak i pod kontem rozwoju duchowego, a także inwestujemy w zdrowie naszej jamy ustnej. Stomatologia estetyczna Kraków to hasło pozwalające nam

  • Rehabilitacja kręgosłupa Kraków i Rehabilitacja dzieci z autyzmem

    Rehabilitacja kręgosłupa Kraków i Rehabilitacja dzieci z autyzmem

    Rehabilitacja dzieci z autyzmem i rehabilitacja kręgosłupa Kraków O czym należy pamiętać przy rehabilitacji dzieci z autyzmem? Rehabilitacja dzieci z autyzmem jest niezwykle trudna zarówno dla dziecka, jak i dla rehabilitanta. Warto dlatego pamiętać o paru istotnych kwestiach, przy rehabilitowaniu takich dzieci. Przede wszystkim sesje rehabilitacyjne dzieci cierpiących na autyzm powinny odbywać się w kontrolowanym