|  | 

Lekarze

Serce mieć jak dzwon

Serce mieć jak dzwon
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

medycyna (39)Optymistyczne nastawienie w ciągu dnia może utrzymać bardzo długo nasze serce w wyśmienitej kondycji – tak twierdza amerykańscy naukowcy. Medycyna wskazuje na fakt, że ludzie którzy są do życia nastawieni pesymistycznie, są o 61% bardziej narażeni na choroby serca i układu krążenia.
Odkrycie to może niebawem udowodnić, że optymizm ma bardzo istotny wpływ na lepsze działanie naszego układu sercowo-naczyniowego.
Kluczem do prawidłowo funkcjonującego układu krążenia jest odpowiednio zaplanowana dieta, ruch i niepalenie tytoniu, ale pogodne samopoczucie też ma istotną rolę w pracy naszego serca.
Ludzie, którzy są weseli, mają poczucie humoru i śmiało idą przez życie, przeżywają mniej stresujących sytuacji, a jeśli już, to świetnie sobie z tym radzą. Można powiedzieć, że mniej stresu = mniej obciążeń dla serca.
Ogólnie rzecz biorąc pogoda ducha daje nam zdrowie. Warto o tym pamiętać, jeśli weźmie się fakt, że umieralność na choroby serca znajduje się w czołówce przyczyn wszystkich zgonów na świecie.

Pozostałe artykuły o lekarzach:

serce-miec-jak-dzwon

ABOUT THE AUTHOR

Podobne artykuły tematyczne

  • Regeneracja organizmu klinika

    Regeneracja organizmu klinika

    Sposób na odnowę Tryb życia wielu współczesnych ludzi bardzo obciąża ich organizmy. Brak efektywnego odpoczynku, nieprawidłowa dieta, przeciągający się w czasie stres. To najważniejsze czynniki negatywne, bynajmniej jednak nie jedyne. Lista tego, co szkodzi, jest bardzo długa. A jeżeli jednostka ma na koncie lata zaniedbań, wówczas może być konieczna profesjonalna regeneracja organizmu klinika. W takim

  • Klinika stomatologiczna Warszawa

    Klinika stomatologiczna Warszawa

    Wybrać dobrego dentystę Dobry dentysta to prawdziwy skarb. Doceniają go zwłaszcza ci, którzy wcześniej mieli okazję usiąść w fotelu niezbyt profesjonalnego lekarza stomatologa. Jeżeli poza marnymi umiejętnościami wykazał się on również brakiem empatii i delikatności, wówczas należy zakładać, że jego klinika stomatologiczna Warszawa nie zrobi furory w okolicy. Tymczasem do dobrego fachowca ludzie są nawet