|  |  | 

Artresan Lekarze

Serce mieć jak dzwon

Serce mieć jak dzwon
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

medycyna (39)Optymistyczne nastawienie w ciągu dnia może utrzymać bardzo długo nasze serce w wyśmienitej kondycji – tak twierdza amerykańscy naukowcy. Medycyna wskazuje na fakt, że ludzie którzy są do życia nastawieni pesymistycznie, są o 61% bardziej narażeni na choroby serca i układu krążenia.
Odkrycie to może niebawem udowodnić, że optymizm ma bardzo istotny wpływ na lepsze działanie naszego układu sercowo-naczyniowego.
Kluczem do prawidłowo funkcjonującego układu krążenia jest odpowiednio zaplanowana dieta, ruch i niepalenie tytoniu, ale pogodne samopoczucie też ma istotną rolę w pracy naszego serca.
Ludzie, którzy są weseli, mają poczucie humoru i śmiało idą przez życie, przeżywają mniej stresujących sytuacji, a jeśli już, to świetnie sobie z tym radzą. Można powiedzieć, że mniej stresu = mniej obciążeń dla serca.
Ogólnie rzecz biorąc pogoda ducha daje nam zdrowie. Warto o tym pamiętać, jeśli weźmie się fakt, że umieralność na choroby serca znajduje się w czołówce przyczyn wszystkich zgonów na świecie.

Pozostałe artykuły o lekarzach:

serce-miec-jak-dzwon

ABOUT THE AUTHOR

Slowa kluczowe: elwix torba, Usuwanie owłosienia żary, CPE Gliwice, orienteering miejski na imprezę integracyjną, docieplenie granulatem Radom, etykiety inspekcyjne z datą, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, Tanie multiplikatory, Tynk silikonowy Lakma, glutamina katowice, kinesiotaping bielsko biała

Podobne artykuły tematyczne

  • Potrzebna rehabilitacja w miastach takich jak Świdnica

    Potrzebna rehabilitacja w miastach takich jak Świdnica

    Ludzie bardzo często potrzebują takich rzeczy jak rehabilitacja. W miastach takich jak Świdnica można skorzystać zarówno z możliwości jakie dają prywatne przychodnie jak i publiczna służba zdrowia. Czekanie na terminy wyznaczenia ćwiczeń lub też skorzystanie z możliwości jakie dają zabiegi fizjoterapeutyczne nie zawsze dostępne są w terminach które zapewniają brak późniejszych komplikacji. Przeważnie rehabilitanci starają

  • Stomatologia estetyczna Kraków i stomatologia estetyczna Gdańsk

    Stomatologia estetyczna Kraków i stomatologia estetyczna Gdańsk

    Stomatologia estetyczna Gdańsk i Stomatologia estetyczna Kraków Stomatologia estetyczna Kraków Piękny uśmiech daje świadectwo o każdym z nas. Jeśli zależy nam na dobrym wyglądzie staramy się zdrowo odżywiać, dbać o siebie pod względem fizycznym jak i pod kontem rozwoju duchowego, a także inwestujemy w zdrowie naszej jamy ustnej. Stomatologia estetyczna Kraków to hasło pozwalające nam